Informācija par Latvijas Izturības pārgājiena maršrutu

Latvijas Izturības pārgājienā šogad iespējams piedalīties, mērojot pilnu distanci 50 kilometru garumā no Siguldas uz Līgatni un atpakaļ uz Siguldu vai arī 25 kilometru pusceļu no Līgatnes uz Siguldu. Abos maršrutos noteikta laika kontrole – 12 stundas 50 kilometru distancei un 8 stundas 25 kilometru distancei. Visi, kas beigs distanci ātrāk par noteikto kontrollaiku, saņems piemiņas medaļas un diplomus, kuros tiks fiksēts trasē pavadītais laiks un noietā maršruta garums.

Lūdzam pārgājiena dalībniekus ierasties starta vietās savlaicīgi, lai varat ar personīgo parakstu apliecināt sava veselības stāvokļa atbilstību izvēlētajai slodzei un saņemt savus starta numurus.

50 kilometru pārgājiena starts un finišs būs Siguldā, laukumā pie dzelzceļa stacijas, un starta laiks pulksten 8:30 ļauj savlaicīgi ierasties un starta numurus bez lieka stresa saņemt gan tiem, kas pārvietojas ar savu auto, gan ar sabiedrisko transportu – vilcieni no Rīgas un no Valkas piestāj Siguldas stacijā neilgi pirms astoņiem no rīta.

25 kilometru pārgājiena starts pulksten 11:30 ir Līgatnē  pie krodziņa “Vilhelmīnes Dzirnavas” (Lejaslīgatnē, orientieris vieglākai starta vietas atrašanai – Tūrisma Informācijas centrs un dīķis ar gulbjiem). Tiem, kas pārvietojas uz starta vietu saviem spēkiem bez tehniskā atbalsta, iesakām nokļūt līdz Siguldai un tad uz Līgatni pārvietoties mazās grupās, izmantojot Siguldas taksometru pakalpojumus – taksometru firma ir solījusi, ka brauciens 6-8 cilvēkiem busiņā maksās 20,- EUR (visiem kopā), un tā būs jūsu iespēja iepazīties ar saviem ceļabiedriem jau pirms starta.

Visiem pārgājiena dalībniekiem ceļā būs vairāki dzeršanas punkti (kontrolpunkti), kuros varēsiet veldzēt slāpes un saņemt nelielu ogļhidrātu enerģijas devu. Šajos punktos ikvienam dalībniekam jāatstāj viens no kontroltalons (talonus saņemsiet kopā ar starta numuru), lai mēs zinātu, ka visi ir sasnieguši dzeršanas punktu kontrollaikā un pārlieku neatpaliek no laika plāna.

Maršruta plāns apskatāms kartē:

https://www.google.com/maps/d/viewer?msa=0&mid=17IS2v1PLLN1y6Oy8jZvgYQtsddA

Tiem, kuri šo maršrutu jau pazīst no iepriekšējo gadu pārgājieniem un vaicā mums, vai maršruts atkal būs tas pats, atbildam apstiprinoši – maršruts ir tas pats, un tam ir vairāki iemesli.

Pirmkārt, mūsu izvēlētā apkārtne ir ar tādu ceļu struktūru, kāda tā patlaban ir, turklāt mūsu pārgājiena maršruts vijas cauri īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Gaujas Nacionālajā parkā, tādēļ pastāv ierobežojumi brīvai liela cilvēku skaita kustībai. Lūdzam respektēt dabas aizsardzības prasības, lietot tikai labiekārtoto infrastruktūru, nebojāt dabisko meža zemsedzi, neplūkt augus, nedrupināt iežus, būt kārtīgiem un atstāt aiz sevis tīrību un kārtību.

Otrkārt, Latvijas Izturības pārgājiena rīkošanai mēs esam smēlušies iedvesmu  beļģu pasākumā Dodentocht, kurš jau gadu desmitiem notiek nemainīgā 100 kilometru maršrutā un šogad pulcēs vairāk kā 12000 dalībniekus. Mēs aizstāvam viedokli, ka divreiz vienu un to pašu ceļu nav iespējams mērot, jo viss mainās – gan ceļš, gan gājēji, un šis nav pasākums jaunu maršrutu izzināšanai, bet drīzāk tradīcija ikgadējai sarunai pašam ar sevi, draugu sastapšanai un vasaras saulgriežu atmosfēras baudīšanai sen zināmās un sirdij tuvās vietās.

Lai skaista un izdevusies ikvienam 18.jūnija diena!