Kas ziemas dienā jāņem līdzi, dodoties dabā?

Ja plānojat doties svaigā gaisā uz ilgāku laiku, parūpējieties ne tikai par siltumu visām ķermeņa daļām, bet arī par atjaunojamās enerģijas krājumiem – cepumi, šokolāde, rieksti vai rozīnes aukstumā nesasalst un būs lietojamas tūlīt pēc izņemšanas no somas vai kabatas.
Un neaizmirstiet par šķidrumu! Ūdens mūsu organismam nepieciešams visu laiku, un tādēļ nepietiks, ja krietni padzersieties pirms iziešanas no mājām ar cerību iztikt bez “lieka smaguma” pārgājienā vai skrējienā. Izvēlieties paši – svaigs ūdens, saldināts dzēriens vai karsta tēja termosā!
…un pats svarīgākais – nekādā gadījumā slāpju remdēšanai neēdiet sniegu! Nedomājam, ka jūsu roka pastieptos pagrābt netīru sniegu, un neticam, ka no saujas sniega, kas izkususi mutē, kāds pa īstam saaukstētos, tomēr der atcerēties – lai izkausētu sniegu, ķermenim jāpatērē siltums, tātad – enerģija, tātad – jāizlieto noteikts daudzums ūdens no esošajām ķermeņa rezervēm, kuras slāpju gadījumā jau ir izsīkušas zem minimālā līmeņa. Ēdot sniegu, slāpju sajūta nevis izzudīs, bet pieņemsies spēkā, un tādēļ atstājiet savvaļas saldējuma baudīšanu citam brīdim!

Neest_sniegu