Par aktīva cilvēka apģērbu ziemā

Kā apģērbties ziemas dienā, lai sportošana svaigā gaisā nepārvēršas par mocībām un pēc pastaigas nav jāsaslimst?

Der atcerēties, ka vislabāk jutīsieties, ja ievērosiet daudzslāņaina apģērba principu.
Pirmā kārta, kas piekļaujas ādai, novadīs sviedrus un lieko siltumu prom no ķermeņa. Vislabāk jutīsieties, ja valkāsiet mikrošķiedras apakškreklu. Kokvilnas krekliņš nebūs piemērotākais apģērbs!
Otrā kārta nodrošinās termoizolāciju un saglabās siltumu. Flīsa jaka krietnos mīnusos vai trikotāžas jaka siltākā dienā būs labākā izvēle.
Ārējā kārta pasargās ķermeni no dabas apstākļu iedarbības. Ja laiks ir vēss un sauss, pietiks ar vēju aizturošu virsjaku bez impregnējuma. Atcerieties, ka impregnēto apģērbu iekšpusē mitrums, kas nāk no ķermeņa, kondensēsies un garākas nodarbības laikā, bet īpaši – pēc nodarbības, strauji atdziestot, radīs diskomfortu un patiešām var veicināt ķermeņa pārmērīgu atdzišanu. Tomēr, ja izvēlēsieties sportot lietus vai slapja sniega laikā, ūdensnecaurlaidīgs apģērbs būs labākā virskārta.

Parūpējieties par kāju siltumu visā to garumā – vējainā dienā muskuļi atdziest, un termoveļa palīdzēs saglabāt siltumu un labsajūtu stilbos, bet piemēroti apavi saglabās pēdas siltas un sausas.

Nekādā gadījumā neizturieties vieglprātīgi pret cimdu un galvassegas izvēli!
Ja nodarbības laikā jūtat, ka apģērbāties par siltu un svīstat, atpogājiet apģērbu un ļaujiet ķermenim atvēsināties.

…arī sportā arvien ir spēkā vecais apgalvojums: nav sliktu laika apstākļu, ir nepiemērots apģērbs. Lai patīkams katrs svaigā gaisā pavadītais mirklis!

Apgerbs_ziema